2007. szeptember 28-án zajlott le az első veszettség-ellenes világnap.
A kampány a WHO és az Állategészségügyi Világszervezet jóvoltából jött létre. Ezen a napon nem csak azt érdemes megtenni, hogy megbizonyosodunk róla, hogy kedvencünk biztosan érvényes veszettség elleni oltással rendelkezik, de hívjuk fel környezetünk figyelmét is a megelőzésre. A nap célja, hogy világszerte felkeltsék a figyelmet a veszettség terjedésének megállítására, amelyet harapás útján terjesztenek a fertőzött vad- és háziállatok. A veszettség az egyik leginkább ismert betegség az állatok körében, ami emberekre is egyaránt veszélyt jelent. A veszettség tünetei a kutyákban könnyen felismerhetők és általában két fájdalmas szakaszban zajlanak le. Bár még mindig nem teljesen elterjedt az ehhez kapcsolódó tudás és tudatosság, de a tendencia egyre javul, a veszettség kiterjedése pedig csökkenni látszik. Mégis még mindig jelen van, pedig nem lenne szükséges.




