Október második napja az Őrangyalok ünnepe, amely
egyfajta hódolat Istennel szemben, aki szeretetből angyalát küldi szolgálatunkra és védelmünkre. A XVI. században Spanyolországban kezdték megülni, innen terjedt el a Tridentinum hatására egész Európába. Először szeptember első vasárnapján ünnepelték, később került X. Pius intézkedésére végérvényesen Mihály arkangyal nyolcadába, október 2-re. Sokan hisznek az őrangyalokban. A Katolikus Egyház Katekizmusa szerint az őrangyal olyan, mint egy pásztor, akinek az a dolga, hogy védelmezzen minket, és a mennyek országába juttasson. Valamint segítséget kérhetünk tőle életünk rossz szakaszában.




