2020. november 18-án hunyt el Benkő László zenész.
Már három éve, hogy nincs közöttünk az Omega együttes oszlopos tagja.
1962. szeptember 23-ától számítják a zenekar fennállását. Az első évtizedében Benkő szerepköre többször változott: kezdetben zongorán, majd orgonán, de furulyán, trombitán, citerán és fuvolán is játszott. Még eleinte volt, hogy énekelt is. Az Omega 1971 utáni tagjai közül ő alkotott és játszott legtöbbet önállóan, jelentek meg szólóalbumai is. Az 1990-es évektől szerepelt a Rádiókabaré műsoraiban és a Szeszélyes évszakokban is, leginkább Ihos Józseffel és Bajor Imrével együtt. Eurovíziós Dalfesztivál magyarországi nemzeti válogatójának egyik zsűritagja volt a Magyar Televízióban. 2009-ben a szombathelyi Weöres Sándor Színház zenei vezetője lett, de volt a Hungaroton popzenei részlegének vezető munkatársa is. 2017-ben májrákkal diagnosztizálták, kitartó küzdelem után felépült, de a koncertezést ez idő alatt se hagyta abba, mindössze egyetlen Omega-koncertet hagyott ki abban az évben. Hosszan tartó, súlyos betegség után hunyt el.




