A televíziózás világnapja.
Az ENSZ tagállamai 1996. november 21-én és 22-én tartottak egy konferenciát. A tagállamok vezető médiaszemélyiségei azért találkoztak, hogy megvitassák a televízió szerepét a modern világban. Az ENSZ szerint a televíziózás világnapja nem a tévét, mint készüléket ünnepli, hanem a kommunikáció, illetve a globalizáció szimbólumát, mely hatalmas lehetőségeket biztosít és befolyást gyakorol. Magyarország 2019-ben csatlakozott a kezdeményezéshez. A megemlékezés afféle megállapodás a tévétársaságok között, hogy ezen a napon olyan magasabb témákról ejtenek szót műsorrendjükben, mint a béke, az együttműködés, a fejlődés.




