Intézményünk a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár mély megrendüléssel tudatja, hogy Takács Tímea igazgató, 51 éves korában hosszú, türelemmel viselt betegség után elhunyt.
Nehéz szavakat találnunk, hiszen közel húsz évig dolgozott intézményünkben először könyvtárosként, majd az utolsó 11 évet igazgatóként. Nem csupán vezető volt, hanem segítőkész kolléga, olykor megértő barát.
Beosztottjaiért mindenkor kiállt, az intézmény kulturális irányvonalát mindvégig következetesen képviselte. Hitt a kultúra erejében, elkötelezetten ápolta a hagyományokat, de nyitott volt az újításokra is. Gyors döntéskészsége, ha kellett harcos kiállása töretlen fejlődést hozott a város kulturális életébe.
Mind a Gárdonyi Géza Városi Könyvtár igazgatójaként, mind pedig a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár igazgatójaként hihetetlen példamutatással dolgozott. Szinte nem volt olyan rendezvény, amelyen ne lett volna jelen. Rendkívüli munkabírása, maximalista hozzáállása számos sikeres rendezvény megvalósulását tette lehetővé. Ismerhettük Őt felkészült szakemberként, kiadványok szerző- illetve szerkesztőjeként és társszerzőként, mindig derűs, segítőkész munkatársként.
Mindezeken túl jó humorérzéke volt, szerette a muzsikát, jó társalgó volt: odafigyelt az emberekre. Szüntelenül pásztázta környezetét, ennek köszönhetően ötlete alapján számos új rendezvény vette kezdetét városunkban csak néhányat említve: az Adventi rendezvények, a Boroszlány Fesztivál, szabadtéri koncertek és filmvetítések, vagy a kórustalálkozó.
Támogatók segítségével lehetővé tette, hogy a könyvtár állománya folyamatosan gyarapodhatott. Irányítása alatt az intézmény rendszeresen szervezett nyári táborokat gyerekek részére.
2021-ben „OROSZLÁNYÉRT" kitüntető díszoklevelet vehetett át.
A munka, amit elkezdett arra biztat bennünket, hogy azt, továbbra is töretlen hittel és energiával folytassuk, és így méltók lehessünk emlékéhez. E sorokkal búcsúzunk szeretett kollégánktól.




