Hazám!
Ez a különleges zenei összeállítás a 19. század végén és a 20. század elején született nemzeti érzelmű zenedarabokból válogat, többnyire az adott szerzemény első lemezfelvételéből. A korongon található legrégebben rögzített zene a Magyar Hősök induló, amelyet 1908-ban készített a Betafon Records. A további hangrögzítések az 1930-as és 40-es években készültek.
A két világháború között a hazánkban működő hanglemezgyárak elsősorban a hazafias indulók, dalok kiadását tekintette legfontosabbnak. Ezek közül a Pátria kiadó azonban előtérbe helyezte hazánk akkori nagyjainak hangját megörökíteni. A lemezen a Pátria repertoárjából, az 1938-as Dohnányi Ernő által vezényelt Himnusz is megtalálható. A másik nagy hanglemezkiadó, az Odeon talán két legszebb dalát is hallhatjuk a lemezen. Kossuth Lajos azt üzente… és a Ne sírj, ne sírj Kossuth Lajos című nótákat Kalmár Pál előadásában, a Magyarai Imre cigányzenekar kíséretével.
A CD-t megtalálják az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár gyűjteményében.




