Likerecz Gyöngyi Oroszlányban született, volt női súlyemelő.
Egyesülete az Oroszlányi Vasutas Sportegyesület, (OVSE) versenyszáma a 75 kilogrammos súlycsoport volt. Lényegében beleszületett a sportágba, édesapja – később edzője - is súlyemelő volt. 1990-ben hétévesen kezdte a sportolást.
Akkoriban Oroszlány fellegvára volt a súlyemelésnek, sok tehetség került ki onnan. 1997-ben a tatabányai serdülő Európa-bajnokság volt az első mérföldkő az életében, hiszen aranyérmet sikerült szereznie.
Sydney adott otthont a XXVII., a 2000. évi nyári olimpiai játékok súlyemelő tornájának, ahol a 75 kilogrammos súlycsoportban pontszerzőként, az ötödik helyet szerezte meg.
2001-ben Törökországban az antalyai világbajnokságon elsőként a magyarok közül három aranyérmet nyert (szakítás, lökés, összetett).
2002-ben a csehországi Havíoovban zajló junior súlyemelő világbajnokságon megismételte teljesítményét, ráadásul lökésben 143 kg-mal felnőtt világcsúcsot állított fel.
Sikerei, díjai
2001-ben kivételes eredményének – világbajnoki eredményeső – köszönhetően a Magyar Sportújságírók Szövetsége először választott női súlyemelőt az Év női sportolója elismerő díj elnyerésére. A megtisztelő címet súlyemelőként ezt megelőzően 1963-ban Veres Győző érdemelte ki.
Kiemelkedő eredményei: olimpiai 5. (2000), világbajnok (2001), Európa-bajnok (2001), junior-világbajnok (2002), 2× junior vb-3. (1998, 1999), junior Európa-bajnok (1999), 3x serdülő Európa-bajnok (1997, 1998, 1999); szakítás: világbajnok (2001), Európa-bajnok (2001); lökés: világbajnok (2001), Európa-bajnok (2001), országos bajnok (2001).
A Magyar Köztársaság elnöke, Mádl Ferenc – a gyermek-, ifjúsági és sportminiszter előterjesztésére – a Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt (polgári tagozata) kitüntetést adományozta részére.
A 2004-es Athéni Olimpián 257,5 kg-os összteljesítménnyel a 4. helyen végzett.
forrás: oroszlanymost.hu, wikipedia.org
képek: AFP, Sportrádió




