1997. március 11. - Paul McCartneyt, a Beatles volt tagját lovaggá üti II. Erzsébet brit királynő.
Az Egyesült Királyságban minden évben kitüntetnek a királyi család tagjai egy rakás művészt, sportolót vagy tudóst. Ezek az emberek a Brit Birodalom magas rangú elismeréseiben részesülnek ilyenkor, vagy megkapják a lehető legmagasabb kitüntetést, mégpedig azt, hogy lovaggá ütik őket. 1997. március 11-én ragyogóan sütött a nap, mikor Paul három legkisebb gyermeke kíséretében megjelent a Buckingham-palotában. Lovaggá ütését követően Paul azt mondta, hogy: "Ez életem legszebb napja. Liverpool egyik sorházából eddig a házig hosszú út vezet, és büszke vagyok rá, hogy ezen az úton sikerült végigmennem. Sohasem fogom a rajongóimat, akiknek mindezt köszönhetem, elfelejteni." Ugyanebben az évben megjelent Flaming Pie című albuma.




