Néhány nappal ezelőtt a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár aulájában megnyílt a Závory Zoltán emlékszoba,
amelyben a festőművész alkotásai mellett megtekinthetőek és olvashatóak régi cikkek, meghívók, kiadványok, illetve régi fotókon visszaköszön a festőművész egy-egy templomi munkája. Valamint látható a Magyar Köztársasági elnöktől, Göncz Árpád által adományozott, a művész pályája elismeréseként „Köztársasági Elnöki Aranyéremben” részesítő oklevele. Ugyanakkor az 1970. évi április 4. napján A Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának elnökétől, Losonczi Pál által átadott Felszabadulási Jubileumi Emlékérem, oklevél. Ezenkívül intézményünk megkapta Závory Zoltán festőművész állólámpáját, kanapéját, amin gyakran pihent és olvasott. Meghallgatható és megnézhető audio-video anyagok és sok-sok érdekesség várja az intézményünkbe látogatókat, amely nemcsak a művelődési központot, hanem Oroszlány városát és az itt élőket is gazdagítja.
A Závory Zoltán emlékszoba megtekinthető a KFMKK nyitvatartási idejében.
A Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár köszönetét fejezi ki Oroszlány Város Önkormányzatának, mint intézményünk fenntartójának, hogy hozzájárultak a Závory Zoltán emlékszoba kialakításához, valamint köszönjük intézményünknek átadott, illetve felajánlott Závory Zoltán festőművész által készített képzőművészeti alkotásokat és audiovizuális dokumentumokat, valamint berendezési tárgyakat.
Dr. Deés Szilvia, Oroszlány Barátainak Köre, gyűjtemény kezelője
Spindler Tibor gyűjtemény átadója
Major Károlyné és Major Károly, adományozó
Berta Pálné „Zsuzsika”, Závory Zoltán festőművész lánya, adományozó
Flórné Berta Klára, Závory Zoltán unokája, adományozó
Székely Antal, támogató, audiovizuális dokumentumok adományozója
Nagyapáti Istvánné, adományozó
Mészáros Éva, adományozó




