Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Nálunk történt

Április 19-én zárta be a kapuit a XXVI. „Civileké a Ház” programsorozat a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtárban.

A zárónapon Aranyosi Éva az Oroszlányi Bányász Népdalkör vezetője emlékezett meg az általuk szervezett ünnepség keretein belül a népdalkör fennállásának a 35. évfordulójáról. Majd ezután a KFMKK színháztermében Ünnepi népzenei gála volt, ahol fellépett az Oroszlányi Bányász Népdalkör, a Tatabányai Bányász Dalkör, a Duna Népdalkör és Napraforgók citerazenekar, a Környei Magyar Népdalkör, és a Dr. Barsi Ernő Népdalkör és citeraegyüttes. Az ünnepi műsor meglepetés vendége Krajcsó Bence a Népművészet ifjú Mestere volt, akinek az éneke és a citerajátéka messzi tájakra repítette az érdeklődőket. Az ifjú népzenésznek sikerült még tovább fokoznia a hangulatot, mert a nézőtéren ülő vendégeket, akik nyitottak voltak a népdalokra vele együtt énekelhettek.
Összegzésként elmondható az egyhetes XXVI. „Civileké a Ház” programsorozatról, hogy 68 civil szervezet, illetve csoport tagjai munkálkodtak közösen a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár munkatársaival azon, hogy Oroszlány város 18 000 lakosából, illetve a környéken élők közül minél többen ellátogassanak erre a rendezvénysorozatra. Közel 1500 embert sikerült népzenével, sporttal, tánccal megmozgatni a különböző programokon, amely a „70 éves város” jegyében zajlott. A szervezők egy év múlva újból visszavárják Oroszlány város lakosságát és a környéken élőket.

2024. április 30., 21:45
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek