Zene és az Idősek Világnapján, október 1-én nyílt meg
a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár kiállítótermében St. Martin Nemzetközi Művésztelepének kiállítása. A nemzetközileg is elismert szaxofon művészen kívül több hazai és külföldi alkotó is bemutatkozott. A kiállított festmények témáiban, ecset kezelésében, a színek használatában jól tükrözik az alkotók sokszínűségét, és azt a szabadságot, ami elengedhetetlen az alkotás folytonosságához. Mert a művészek közös nyelvezete az alkotás, ami örök és állandó, még akkor is, ha a kívülálló érdeklődő nem mindig tudja értelmezni az alkotók mondandóját. De talán néha–néha megengedhetjük magunknak azt, hogy nem keressük, kutatjuk a válaszokat és megelégedünk azzal, amit a szemünk és a lelkünk befogad, és csendben elmerengünk egy – egy alkotás előtt.
Ezt a kiállítást szíves figyelmébe szeretnénk ajánlani mindazoknak, akik szeretik a színek, vonalak világát, az értelmezhetőt és az értelmezhetetlent.
A St. Martin Nemzetközi Művésztelepének bemutatkozó kiállítását október 28-ig tekinthetik meg az oroszlányi Művelődési Központ nyitvatartási ideje alatt.
A kiállítás ingyenesen látogatható!




