A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg január
22-én annak állítva emléket, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ben Csekén ezen a napon tisztázta le és jelölte meg dátummal a Himnusz kéziratát.
A napról való megemlékezés ötletét ifjabb Fasang Árpád zongoraművész vetette fel 1985-ben. Szavai szerint „ez a nap annak tudatosítására is alkalmas, hogy az ezeréves örökségből meríthetünk, és van mire büszkének lennünk, hiszen ez a nemzet sokat adott Európa, a világ kultúrájának”.
Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének.
A magyar kultúra napja 2022 december óta hivatalos állami emléknap.
Városunkban 17.00 órától a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár kiállítótermében, Bárdos József – Kék fák kiállítás megnyitójával kezdődik a kultúra napi megemlékezés.
A program az intézmény színháztermében folytatódik, ahol Takács Károly polgármester mondja el ünnepi gondolatait, majd a Kölcsey emlékplakettek átadására kerül sor.
Zárásként az „Örökös Kiváló Együttes” címmel büszkélkedhető tatabányai Bányász Néptáncegyüttes élőzenére előadott gáláját tekinthetik meg.
Szeretettel várunk mindenkit, ünnepeljünk együtt!




