Január 22-én a Magyar Kultúra Napját ünnepeljük. A kézirat szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon fejezte be a Himnusz megírását, amely Erkel Ferenc zenéjével Magyarország nemzeti himnusza lett.
A magyar kultúráról való megemlékezés ötletét Fasang Árpád zongoraművész vetette fel 1986-ban. Szavai szerint „ez a nap annak tudatosítására is alkalmas, hogy az ezeréves örökségből meríthetünk, és van mire büszkének lennünk, hiszen ez a nemzet sokat adott Európa, a világ kultúrájának. Ez az örökség tartást ad, ezzel gazdálkodni lehet, valamint segíthet a mai gondok megoldásában is.” Végül a nap tényleges megünneplésére a Hazafias Népfront Országos Tanácsa 1988 december végi ülésén tett felhívást, és 1989 januárjában ők szervezték meg a rendezvénysorozatot. A Magyar Kultúra Napja 2022 decembere óta hivatalos állami emléknap.
Intézményünkben ezen a napon 17 órától Zámbó Kornél festőművész emlékkiállítására, és a róla elnevezett kiállítóterem avatójára kerül sor. Takács Károly polgármester ünnepi beszéde után a Kölcsey Ferenc emlékplakettek átadása következik. Az esemény zárásaként a Silhouette Dance Oroszlány műsorát tekinthetik meg az érdeklődők.




