Április 13-án a zöld – Fenntarthatósági-nappal indítottuk a Civileké a ház rendezvénysorozatot.
A Magkönyvtár rendezvényeként növény csere-berét tartottunk, ahol virágokat, palántákat, magokat
cserélhettek a látogatók. A kertbarát Kör asztala sok érdekességet tartogatott. A tavaszi kert friss
levélzöldségeit meg is kóstolhatták az érdeklődők. A Király kertészet asztalán már kiültethető palánták,
virágok voltak láthatók.
A MagTár játszóházban tapintás, vizuális válogatás alapján tudták megkülönböztetni a búzát, rozst,
kukoricát, lencsét, gyümölcsök magjait a gyerekek. Különböző képeket, üdvözlőkártyát készítettek
magokból. Ügyességi játékokon vettek részt. A nap folyamán átadásra került a Növénysimogató, ahol különböző növényeket ismerhetnek fel az érdeklődök. Az illatuk alapján lehet a növényeket azonosítani.
A Kertbarátkör kiállítást készített a régi emlékekből.
Halmos Mónika fitoterapeuta, virág és borsommelier Virágkörüli utazás című előadásán
megismerkedtünk az ehető virágokkal. Megtudtuk, hogy kertünk mely növényei, virágai ehetők, miből
milyen édesség, desszert, kocsonya készíthető. Az előadás végén meg is kóstolhatták a jelenlevők az
ételeket.




