Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
„Bogarat csempésztünk a szívekbe”

A Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár munkatársai május 1-jén első alkalommal szervezték meg az I. Oroszlányi Bogár Találkozót. A szervezők örömmel tapasztalták, hogy a bemutatkozó rendezvény nagy érdeklődés mellett zajlott, hiszen több mint 50 Volkswagen léghűtéses gépjármű érkezett a találkozóra.

A résztvevők az ország számos pontjáról érkeztek: Szegedtől Mátrafüredig, Veszprémtől Balmazújvárosig, valamint természetesen Oroszlányból is sok „bogaras” csatlakozott a rendezvényhez, hogy együtt ünnepeljék a Volkswagen legendás típusát és ezt a különleges közösségi élményt.
A kedvező időjárásnak és a lelkes résztvevőknek köszönhetően ez a nap kiváló hangulatban telt. A programok között szerepelt ügyességi szlalomverseny, ahol a sofőrök vezetési tudásukat is megmutathatták, emellett nagy érdeklődés övezte a szépségversenyt is, amelyen a legszebb járművek közül választották ki a TOP10-et. A rendezvény egyik leglátványosabb programeleme a közös városi felvonulás volt, amely során Volkswagen Bogarak és más léghűtéses autók vonultak végig Oroszlány utcáin, számos érdeklődő figyelmét magukra vonva. A nap zárásaként a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár fakultatív programként múzeumlátogatást szervezett az Oroszlányi Bányászati Múzeumba, amellyel az idelátogató autósoknak kedveskedett. A programot Palhand István és Éber József tárlatvezetése tette még élménydúsabbá.
A szervezők sikeresnek értékelték az első alkalommal megrendezett találkozót, amelynek jó hangulatához a résztvevők lelkesedése, valamint a támogatók és segítők összefogása egyaránt hozzájárult.
A Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár ezúton is köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik segítségükkel és támogatásukkal hozzájárultak a rendezvény megvalósításához:

Oroszlány Város Önkormányzata
a Magyarországi Bogarasok Klubjának elnöke, Szepes Gábor és családja
Tatabányai Bogár Klub Izsáki Sándor, Noll Veronika és Noll Dénes, Dittmann Péter
Kiss István, Fülöp József
Németh „Frici Keresztapu” István
az Oroszlányi Bányászati Múzeum
a Közterület-felügyelet munkatársai
a Polgárőrség tagjai
az Oroszlányi Rendőrkapitányság dolgozói
és a Dexi Dekor vezetőjének, Sárközy Gézának

Köszönjük mindenkinek a támogatást, a segítséget és a lelkes részvételt!

2026. május 11., 09:20
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek